Az utolsó bőrt is lehúzták tavaly a plázák bajba jutott bérlőikről, akikkel egy jogi kiskaput kihasználva akkor is kifizettették a bérleti díjat, amikor a vásárlók nem mehettek be az üzleteikbe. A helyzet most sem rózsás, mivel a vevőmágnesnek számító nagy multikkal szemben a jellemzően magyar tulajdonú kisvállalkozások fixen, négyzetméterenként, ráadásul euróban fizetnek.
Végre kijött a Magyar Közlönyben a védelmi intézkedések listája.
Pénteken délután jelentek meg a Magyar Közlönyben a heti Kormányinfón bejelentett, majd később Orbán Viktor miniszterelnök által részletezett szigorítások. Március 8-tól április 7-ig bezárják az iskolákat, óvodákat, és ugyancsak március 8-tól két hétre az üzletek egy része nem nyithat ki.
Tájékoztatjuk, hogy 2021. január 21-én megújította a fogyasztókkal szembeni tisztességtelen kereskedelmi gyakorlatok kiszűrését célzó együttműködési megállapodását az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM), a Gazdasági Versenyhivatal (GVH) és a Magyar Nemzeti Bank (MNB). A versenyhivatal és a jegybank emellett bővítette a társintézmény számára fontos működési folyamatok és tudásbázis megismerését koordináló együttműködési dokumentumát is.
A járványhelyzetben meghosszabbítja a kormány a munkahelyek megtartását szolgáló programot, így decemberre és januárra is jár az ágazati bértámogatás a munkáltatóknak - jelentette ki Bodó Sándor, az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) foglalkoztatáspolitikáért felelős államtitkára. Elmondta: bővül az érintettek köre is, az utazásszervezők és -közvetítők, a szálláshely szolgáltatás tevékenységet végzők is pályázhatnak.
Július 15-étől a nem előrecsomagolt gyümölcsöknél és zöldségeknél kötelező feltüntetni a boltokban, hogy milyen országból származnak - ezt írja elő a június 26-án a Magyar Közlönyben megjelent agrárminiszteri rendelet. Továbbá a nem előre csomagolt sertéshúsnál már 2019 óta kötelező eredetmegjelölést a jövő hónap közepétől a baromfira, a kecskére és a birkára is kiterjeszti a jogalkotó.
Januártól - bizonyos kivételekkel - a kereskedők kötelesek lehetővé tenni az úgynevezett elektronikus fizetést- mondta a Magyar Nemzetnek Gion Gábor, a Pénzügyminisztérium pénzügyekért felelős államtitkára. A politikus szerint a változtatás a feketegazdaság ellen is hatásos lehet.