Az új hatóságtól hatékonyabb érdekérvényesítést és hatósági fellépést várunk, ami a magyar családok még erőteljesebb védelmét fogja szolgálni – nyilatkozta az Indexnek Gerlaki Bence, a Nemzetgazdasági Minisztérium helyettes államtitkára. A Nemzeti Kereskedelmi és Fogyasztóvédelmi Hatósággal érvényesülhet az „elérhető fogyasztóvédelem”, a családok és a kiszolgáltatott fogyasztók, különösen a gyermekek testi-lelki épségének és egészségének fokozottabb védelme. Illetve ezzel megvalósul az élelmiszer-biztonsági és a fogyasztóvédelmi ellenőrzések egységes irányítása.
Múlt hét vasárnap elindult az új magyar fizetési technológia, a qvik, az Azonnali Fizetési Rendszer legújabb innovációja. A technológiát minden magyar mobilbank elérhetővé tette a Magyar Nemzeti Bank előírásának megfelelően. A mobilfizetési megoldással boltokban, szolgáltatóknál és online webshopokban lehet majd fizetni. A qvik gyors, biztonságos és kényelmes fizetést tesz lehetővé, amelytől az MNB azt várja, hogy versenyre kellhet a kártyás fizetésekkel is.
A vezető élelmiszerboltláncok azt tervezik, hogy ahol csak lehet, kiköltöztetik a palackvisszaváltó automatákat az eladóterekből és még az üzletek előteréből is – világított rá cikkében a G7. Ennek oka az lehet, hogy nagy zsákokkal állnak sorba az emberek, és ez csúcsidőben kifejezetten frusztráló.
Már legalább két százalékponttal csökkentette az élelmiszer-inflációt a Gazdasági Versenyhivatal által működtetett online árfigyelő. Az oldal egyedi látogatóinak száma már a 700 ezret közelíti, akik több mint 48 millió interakciót hajtottak végre. Rigó Csaba Balázs, a hatóság elnöke arról beszélt az Indexnek, hogy hamarosan bővülhet a napi szinten figyelt termékkategóriák köre, illetve több fejlesztést terveznek a fokozott érdeklődés fenntartásáért. A lapunknak nyilatkozó szakértők szerint az árfigyelő a vásárlói tudatosság erősítésével és a kiskereskedők közötti piaci verseny gerjesztésével jelentős mértékben járul hozzá a fogyasztói árak fékezéséhez.
Az árfigyelő működése nemcsak a rendszerhez csatlakozásra kötelezett cégekre, hanem az abból kimaradók árképzésére is hatással lesz – vélekednek az első hetek tapasztalatai után az Indexnek válaszoló cégek. Ugyanakkor ők maguk is javítanának a rendszeren, így akár a termékek minőségi paramétereit is rögzíthetik a jövőben.
Egy új, egységes tőkealap-kezelő vállalatot hoz létre a kormány – jelentette be egy háttérbeszélgetésen Lóga Máté, a Gazdaságfejlesztési Minisztérium államtitkára, aki közölte, hogy az állami tőkealappiacot széttagoltság jellemzi. Habár volt valamilyen egységesség, de nem megfelelő szintű, ezért lépniük kellett.